Motorrijders kochten mijn huis op de executieveiling, gaven me de sleutels terug en ik viel snikkend op mijn knieën.
Ik ben 93 jaar oud, een veteraan van de Koreaanse Oorlog, en ik ben net alles kwijtgeraakt waar ik mijn hele leven voor heb gewerkt vanwege de medische kosten van de kankerbehandeling van mijn vrouw.
Maar deze in leer geklede vreemdelingen, die ik nog nooit had ontmoet, boden 287.000 dollar op mijn huis en deden vervolgens iets waardoor het hele gerechtsgebouw muisstil werd.
Mijn naam is Harold Patterson. Zes maanden geleden heb ik mijn vrouw Margaret begraven na een drie jaar durende strijd tegen alvleesklierkanker. We waren achtenzestig jaar getrouwd.
In dat kleine huisje aan Oak Street had ik vier kinderen, elf kleinkinderen en zeventien achterkleinkinderen. Elke verjaardag, elke kerst, elke belangrijke herinnering speelde zich af binnen die muren.
De medische kosten bedroegen na aftrek van de verzekering $426.000. Ik heb alles verkocht wat ik kon. Mijn truck. Mijn gereedschap. Margarets sieraden die ze aan onze kleindochters had willen nalaten. Zelfs mijn Purple Heart en Bronze Star medailles uit Korea. Maar het was niet genoeg.
De bank startte in januari een procedure tot gedwongen verkoop. Ik heb zes maanden lang tegen hen gestreden, maar er viel niets meer te doen.
De veiling was gepland voor 15 juli om 10 uur ‘s ochtends. Ik ging erheen omdat ik wilde zien wie mijn huis zou kopen. Ik wilde weten waar mijn herinneringen van de afgelopen zevenenveertig jaar terecht zouden komen.
Ik reed in mijn rolstoel, die de VA na twee jaar wachten eindelijk had goedgekeurd, het gerechtsgebouw binnen. Mijn dochter Carol wilde mee, maar ik zei nee. Ik wilde niet dat mijn kinderen zouden meemaken dat hun vader het laatste wat hij nog had, zou verliezen.
De veilingzaal was afgeladen. Huizenhandelaren met hun rekenmachines. Jonge stellen op zoek naar koopjes. Vastgoedinvesteerders in pak die op hun telefoon typten. En in de achterhoek zeven mannen in leren vesten vol militaire emblemen.